Niezakazane piosenki

Cała szkoła śpiewa powstańcze piosenki

W piątek, 4 października, nasza szkoła zorganizowała wyjątkową uroczystość pt. „Niezakazane piosenki”, której celem było upamiętnienie 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uczniowie, przebrani w stroje harcerskie, nawiązali do postaci bohaterskich harcerzy, którzy walczyli w czasie powstania – zarówno z odwagą, jak i młodzieńczym duchem.

Wzruszenie było obecne na każdym kroku, gdy wspólnie śpiewaliśmy piosenki, które kiedyś dawały nadzieję walczącym Warszawiakom. Obok refleksji i hołdu dla poległych, nie brakowało też chwil radosnych – bo przecież pamięć o naszej historii to również źródło dumy i jedności! Nauczyciele, którzy również wzięli udział w tej niezwykłej uroczystości, pokazali, że historia może być nie tylko poważna, ale i inspirująca, a pamięć o przeszłości niesie w sobie pozytywną energię.

To był dzień pełen wzruszeń, nauki i dobrej zabawy – bo właśnie w taki sposób chcemy przekazywać młodszym pokoleniom naszą historię: z szacunkiem, ale i z uśmiechem na twarzy. Pamiętamy! 💖